اپتیم چیست؟ چرا باید اپتیم بخرم؟

دوست دارید یک اپتیم سفارش دهید؟ اینجا را کلیک کنید.

about us
اپتیم چیست؟

اپتیم یک سامانه الکتریکی است که کمک می کند مصرف گاز را با کنترل هوشمند دمای دیگ موتورخانه کاهش بدهیم. واضح است که کاهش مصرف گاز باعث کاهش قابل توجه قیمت های نجومی قبض های گاز هم می شود. منظور از کنترل هوشمند موتورخانه کنترل هوشمند دمای دیگ و پمپ های موتورخانه به گونه ای است که همزمان با متعادل و ایده آل نگه داشتن دمای محیط حداکثر صرفه جویی در مصرف گاز هم لحاظ بشود. اپتیم دارای سنسورهایی است که در قسمت های مختلف محیط مسکونی یا غیرمسکونی نصب میشوند و اطلاعاتی را به سامانه مرکزی موتورخانه می فرستند. سامانه مرکزی بر اساس این اطلاعات و همچنین نوع تنظیماتی که کاربر به سامانه اعمال کرده دمای دیگ را طوری کنترل می کند تا همواره دمای آسایش در محیط تامین شود. در بسیاری از اوقات دمای هوای محیط بیشتر از حد متعارف است. یکی از عادات غلط در هنگام احساس این گرمای کلافه کننده باز کردن پنجره با وجود کار کردن همزمان سیستم گرمایشی است. همین باعث اتلاف گرما و در نتیجه ازدیاد مصرف گاز میشود. در ساختمان های غیرمسکونی عادت به مراتب مضرتری وجود دارد که حتی خیلی بیشتر باعث اتلاف انرژی و گاز میشود. عادت روشن نگه داشتن سیستم گرمایشی در ساعات غیرکاری و روزهای تعطیل. اپتیم علاوه بر کنترل دمای محیط که باعث برطرف شدن مشکل اول میشود برای مشکل دوم هم راه حلی ارائه میدهد. اپتیم می تواند بر اساس ساعات کاری ساختمان شما و همچنین بر اساس روزهای تعطیل برنامه ریزی بشود و بدین ترتیب به طور خودکار در این زمان ها دمای دیگ را به حداقل کاهش بدهد. همین امر موجب صرفه جویی شدید مصرف گاز میشود. از این رو اپتیم برای نهادهای اداری بسیار قابل توصیه است.


چرا باید اپتیم بخرم؟

بهای حامل های انرژی و به ویژه گاز روز به روز زیادتر می شود. اپتیم کمک می کند در 20 تا 50 درصد این هزینه ها صرفه جویی کنیم.

آمار سرانه مصرف انرژی در ایران آماری فاجعه آمیز و تکان دهنده است.بر اساس آمار منتشر شده، متوسط مصرف انرژی به ازای هر مترمربع در ايران 6/2 برابر متوسط مصرف در كشورهای صنعتی است كه در بعضی از شهرهای كشورمان، اين رقم به حدود 4 برابر نیز می رسد. در خصوص مصرف گاز این آمار حتی تکان دهنده تر هم هست. تبريزی مديرعامل سابق شرکت ملی پالايش و پخش فرآورده های نفتی در خصوص ميزان مصرف گاز ايران گفته است: ايران بعد از كشورهای امريكا و روسيه در رتبه سوم مصرف جهان قرار دارد؛ ميزان مصرف گاز طبيعی در ايران از 68 ميليارد متر مكعب در سال 2001 با متوسط رشد سالانه 3/10 درصد به 123 ميليارد متر مكعب در سال 2008 رسيده و پيش بينی مي شود در سال 2012 ميلادی ميزان مصرف به 277 ميليارد متر مكعب برسد. و با ادامه اين روند در سال هاي آينده ايران به يك مصرف كننده بزرگ گاز طبيعی در جهان تبديل خواهد شد.اين در حالی است که دولت در سال گذشته 134هزار ميليارد ريال يارانه گاز به مشترکان بخش خانگی تعلق داده است. بدیهی است که این روند مصرفی به هیچ وجه قابل قبول نیست و برای دولت هم تامین هزینه های این چنین گزاف بسیار دشوار است. به همین دلیل است بحث هدفمندی یارانه ها به شدت پیگیری می شود. در اکثر کشورهای پیشرفته هم انرژی به طور کلی گران است و کشور ما هم ناگزیر به پیمودن این مسیر است. اما در کشورهای پیشرفته بحث کنترل و صرفه جویی در مصرف انرژی کاملا جا افتاده است و فرهنگ صرفه جویی نهادینه شده است.بنابراین کشور ما هم ناچار است با گران کردن تعرفه های حامل های انرژی هم که شده سعی کند این مصرف وحشتناک را پایین بیاورد. این فرهنگ ابزارهای خود را می طلبد. وسایلی نظیر عایق ها و سیستم های کنترل کننده مصرف از این دست هستند. اپتیم هم یکی از این ابزارهاست. اپتیم به شما کمک می کند حدود 20 تا 50 درصد در هزینه های روز افزون مربوط به مصرف گاز صرفه جویی کنید. سامانه های کنترل کننده به طور کلی ویژگی هایی دارند که باعث می شوند آنها را نسبت به عایق ها انتخاب بهتری باشند. در قسمت بعد این ویژگی ها را می خوانیم.

کنترل کننده های مصرف انرژی مزیت های زیادی نسبت به سایر روش های صرفه جویی نظیر عایق ها دارند. اپتیم یکی از این سامانه هاست.

با افزایش مساحت زیربنای ساختمان میزان مصرف عایق هم بالاتر می رود. عایق ها هوشمند نیستند و صرفه جویی کمتری به دنبال دارند. نصب آنها بسیار سخت است و از همه مهم تر به نسبت صرفه جویی هزینه بالاتری هم دارند. در ضمن آنها صرفه جویی را در مبدا انجام نمی دهند و تنها می توانند در میزان مصرف انرژی تولید شده صرفه جویی به دنبال داشته باشند. هزینه بالاتر و نصب سخت تر و صرفه جویی کمتر. از نظر زیست محیطی هم اشکالات زیادی به نوع مواد استفاده شده در این عایق ها وارد است. همه این ها سیستم های کنترل هوشمند را انتخاب بهتری قرار می دهند. در اپتیم ویژگی هایی وجود دارند که آن را حتی انتخاب بسیار بهتری نسبت به سیستم های کنترل هوشمند دیگر قرار می دهند. در قسمت بعدی این ویژگی ها را می خوانیم.

سامانه کنترل هوشمند موتورخانه اپتیم مزیت های زیادی نسبت به سامانه های معدود مشابه دارد

اپتیم هوشمند است. این تفاوت اصلی اپتیم با سامانه های دیگر است. الگوریتم های هوشمند اپتیم و محیط کاربری فارسی آن علاوه بر افزایش میزان صرفه جویی باعث کارایی بیشتر آن نیز می شود. نحوه تعامل با سامانه اپتیم به صورت تمام لمسی – بسیار ساده و زیباست. با وجود همه این ها اپتیم قیمت مناسبی هم دارد که باعث می شود دوره برگشت سرمایه آن بسیار کوتاه باشد.

avatar

ویژگی هایی نظیر کنترل هوشمند و اتوماتیک موتورخانه- صرفه جویی 20 تا 50 درصدی در مصرف گاز- تامین دائمی دمای آسایش- قابلیت برنامه ریزی - رابط کاربری زیبا و لمسی و پشتیبانی منحصر به فرد و بسیاری ویژگی های دیگر